Płat bramy

Płat bramy wahadłowej wykonywany jest z arkuszy folii miękkiego PCV o grubości od 6mm do 10mm.

Folia w arkuszach do produkcji bram wahadłowych

Arkusze folii PCV na płaty bram wahadłowych

Folia z miękkiego PCV jest odporna na działanie czynników atmosferycznych (promieniowania UV, deszczu, wiatru). Płaty mogą być wykonane z folii transparentnej o lekko niebieskim zabarwieniu (o przepuszczalności światła wynoszącej ponad 85%) – doskonale nadają się do zastosowania na traktach komunikacyjnych (zmniejsza ryzyko kolizji). Barwione (nietransparentne) płaty wykonuje się przede wszystkim z folii szarej, niebieskiej oraz czarnej. Płaty zbrojone posiadają folię wzmocnioną siatką nylonową dla zwiększenia wytrzymałości i trwałości bramy.

Ze względu na właściwości folii PCV, bramy wahadłowe mogą być montowane w pomieszczeniach o temperaturach użytkowych od -25°C do +30°C lub d -15°C do +50°C.

Docięte na wymiar wykończone oraz wygrzane arkusze wstawia się w aluminiowe profile, które następnie łączy się z okuciami. Gotowy płat bramy wahadłowej (lub sama docięta oraz wygrzana folia PCV) powinien być transportowany na palecie tak, aby folia nie została podwinięta.

Profil płata bramy oraz ustalcz pozycji otwarcia

Profil oraz ustalacz pozycji otwarcia

Użycie ustalacza pozycji otwarcia zapobiega otwieraniu płatów poza zakres użytkowy (sugerowane otwarcie do 90°) oraz umożliwia unieruchomienie płata w pozycji maksymalnego rozwarcia.

Podczas użytkowania płaty bramy rozwierane są przez napierające wózki widłowe, ręczne wózki paletowe lub pieszych. Przy przewożeniu elementów o wymiarach przekraczających 2/3 wysokości oraz szerokości otworu bramowego sugeruje się otwarcie bramy do pozycji maksymalnej.

 

Górna część płata bramy mocuje się do ściany, nadproża, sufitu lub innej trwałej konstrukcji nośnej.

Węzeł górny płata bramy wahadłowej

Węzeł górny płata bramy

Dolna część płata bramy mocowana jest do podłoża lub ściany (w osi obrotu zgodnie z węzłem górnym).

Mocowanie dolne płata bramy wahadłowej

Węzeł dolny płata bramy wahadłowej

Print Friendly, PDF & Email